tel. 511 434 825     biuro@apton.com.pl
facebook

AP TON - o firmie

 

Firma powstała z początkiem 2015 roku i została założona, aby móc zaoferować osobom niedosłyszącym oraz rodzicom dzieci z ubytkiem słuchu odpowiedni wachlarz pomocy, udogodnień związanych z doborem i dopasowaniem aparatów słuchowych a także z dalszą opieką nad indywidualnym pacjentem, który trafił do mojego gabinetu.

Najmłodszy pacjent, który skorzystał z naszego gabinetu miał zaledwie 13 dni a najstarszy ukończył już 100 lat.

Pracownia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, który pozwala bardzo precyzyjnie ustawiać aparaty słuchowe u małych i dużych pacjentów, także u osób, z którymi nie ma kontaktu ze względu na indywidualną ich przypadłość czy bardzo wczesny wiek. Dzięki temu sprzętowi mam możliwość pomiaru aparatów słuchowych. Daje mi to pewność co do optymalnego ustawienia wzmocnienia a to z kolei przekłada się na trafność i precyzję dopasowania na tyle, na ile pozwala współczesna technologia.

Pracownia wyposażona jest również w urządzenie do trójwymiarowego skanowania wycisków z ucha, co pozwala na skrócenie czasu wykonania indywidualnych wkładek usznych oraz aparatów wewnątrzusznych, nawet do 4 dni a w nagłych wypadkach wykonania wkładek do 48 godzin!

Standardowo wykonujemy również badania słuchu takie, jak audiometria tonalna i audiometria słowna.

Po wykonaniu badań u pacjenta oferujemy mu możliwość niezobowiązującego wypożyczenia aparatów słuchowych. W zależności od rodzaju sprzętu, który niedosłyszący chciałby wypróbować okres wypożyczenia wynosi od 4 do 12-stu tygodni. W tym czasie co 4 tygodnie pacjent ma obowiązek pojawiać się na wizytach kontrolnych w celu stopniowego dopasowania aparatów aż do wzmocnienia docelowego. Należy mieć na uwadze, że osoby ze skomplikowanym typem niedosłuchu jak również te, u których niedosłuchy są stwierdzone od długiego czasu mają mniejszą tolerancję na dźwięki i należy bardzo stopniowo wzmacniać ustawienia w aparatach. Po okresie wypożyczenia pacjent lub rodzice pacjenta mają możliwość dokonania decyzji czy chcą zdecydować się na zakup własnych aparatów czy rezygnują z ich nabycia.

Przy większości niedosłuchów aby próbowanie aparatów było miarodajne przed wypożyczeniem należy najpierw wykonać indywidualną wkładkę uszną. Kosztem wypożyczenia jest zakup własnej dorobionej do ucha wkładki oraz koszt zużytych baterii przy używaniu aparatów.

Zajmujemy się aparatami firmy Siemens, Phonak, Oticon, AudioService, Widex, Interton, Starkey.

W sprzedaży oprócz aparatów posiadamy również akcesoria do aparatów słuchowych, dodatkowe urządzenia ułatwiające słyszenie, systemy FM.

 

Andrzej Piekarski

Jestem absolwentem protetyki słuchu na Wydziale Fizyki Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam 15-sto letnie doświadczenie w zawodzie protetyka słuchu. Pracowałem dotychczas w firmach zajmujących się doborem i sprzedażą aparatów słuchowych oraz w Insytytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Praca w Instytucie, z ludźmi wybitnymi w swej profesji, poszerzyła moje doświadczenie zawodowe o bardzo trudne przypadki chorobowe i umiejętność radzenia sobie z różnymi pacjentami, z niedosłuchami od niewielkich do głębokich czy fluktuacyjnych. Możliwości diagnostyczne oraz dobór aparatów słuchowych na sprzęcie klinicznym dały mi bardzo dużą satysfakcję z niesienia pomocy osobom niedosłyszącym w takiej formie. Jednak żadne z tych miejsc nie dało mi odpowiedniej swobody w działaniu i ułatwianiu życia pacjentom z zaburzeniem słyszenia. Stąd powstał pomysł na założenie własnego gabinetu, gdzie nie będzie obowiązku stosowania się do odgórnie ustalonych schematów ale traktowania pacjentów w sposób indywidualny.

Marta Stankiewicz - Protetyk słuchu

Jestem absolwentką Audiofonologii z protetyką słuchu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie studiów odbyłam praktyki w Insytytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach oraz dwóch mniejszych firm działających na teranie Warszawy. Jestem wnuczką użytkownika aparatu oraz implantu ślimakowego stąd moje bardzo dobre zrozumienie problemu oraz chęć niesienia pomocy osobom z niedosłuchem.Komunikatywna, o pogodnym usposobieniu, skoncentrowana na potrzebach pacjenta. Wyjątkowo cierpliwa.

 

dowiedz się więcej »

Aparaty słuchowe

Moja pracownia wyposażona jest w innowacyjny sprzęt, który jest niezbędny do odpowiedniego doboru aparatów słuchowych u małych dzieci, z którymi nie ma kontaktu.

dowiedz się więcej »

Aparaty dla dzieci

Aparaty słuchowe dla dzieci dobierane są przede wszystkim tak, by ułatwiały najmłodszym pacjentom komunikację w szkole, z rówieśnikami i najbliższymi.

dowiedz się więcej »

Badanie słuchu

Większość aparatów potrafi zarejestrować bardzo szeroki  zakres warunków akustycznych, co pozwala w późniejszym czasie dokonać bardzo trafnego wyboru aparatu słuchowego.