tel. 511 434 825     biuro@apton.com.pl
facebook

Aparaty słuchowe - model wewnątrzuszny

 

 

 

Aparaty wewnątrzuszne składają się jedynie z elementu dousznego, który stanowi sam aparat w obudowie wykonanej na podstawie indywidualnego wycisku z ucha. Tego typu aparaty stosuje się przy ubytkach nawet do stopnia znacznego. Są najdyskretniejszym możliwym rozwiązaniem ale również na swoje umiejscowienie oraz wielkość są polecane osobom aktywniejszym, sprawniejszym.

Aparaty wewnątrzuszne rzadko stosuje się przy niedosłuchach z normą słyszenia na niskich częstotliwościach ze względu na występowanie efektu okluzji, dodatkowego nieprzyjemnego wzmocnienia własnego głosu. Wyjątek stanowi wersja aparatu IIC, którego głębokie położenie w uchu redukuje niepożądany efekt okluzji.

Podział aparatów wewnątrzusznych (wielkość aparatu świadczy o jego mocy):

 

 

dowiedz się więcej »

Aparaty słuchowe

Moja pracownia wyposażona jest w innowacyjny sprzęt, który jest niezbędny do odpowiedniego doboru aparatów słuchowych u małych dzieci, z którymi nie ma kontaktu.

dowiedz się więcej »

Aparaty dla dzieci

Aparaty słuchowe dla dzieci dobierane są przede wszystkim tak, by ułatwiały najmłodszym pacjentom komunikację w szkole, z rówieśnikami i najbliższymi.

dowiedz się więcej »

Badanie słuchu

Większość aparatów potrafi zarejestrować bardzo szeroki  zakres warunków akustycznych, co pozwala w późniejszym czasie dokonać bardzo trafnego wyboru aparatu słuchowego.